Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2012

Επιστροφή στις επιτυχίες για το Π.Ο.Ε.

Του Ανδρέα Νικούλη
Σε ένα μέτριο παιχνίδι ο Π.Ο.Ελασσόνας επέστρεψε στις επιτυχίες καθώς επιβλήθηκε στην έδρα του, της ΑΕ Λεονταρίου με 2-1.
Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν νωρίς στο σκορ με τον Μπαντή στο 16, αλλά η ομάδα της Ελασσόνας βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι πριν το ημίχρονο με τον Κουμπούρα στο 32' με κεφαλιά και τον Γκουντρουμπή στο 40' με σουτ μέσα από την περιοχή.

Στο β' ημίχρονο δεν υπήρξε καμία σημαντική ευκαιρία για τις δύο ομάδες, με τον Π.Ο.Ε να κρατάει τους τρεις βαθμούς της νίκης και να ευελπιστεί σε ακόμα καλύτερη συνέχεια.

Θα ακολουθήσει αναλυτικό ρεπορτάζ του αγώνα αργότερα.

Π.Ο. Ελασσόνας (Νίκος Φώλλας): Νούσιας, Γκουντρουμπής Λ, Κρίτσας (87' Λέτσιος), Θανάσης (66' Καραγκούνης), Κουμπούρας, Φλώρος, Μουρατίδης (79' Ζηρδέλης), Στάθης, Γκουντρουμπής Φ, Τόλιος, Σκλάβος.

Α.Ε. Λεονταρίου (Κώστας Γκαβογιάννης):
Μακρής, Ζαραμπούκας (82' Καπερώνης), Καρατέλιος (72' Τσιώλης), Παπαμαργαρίτης, Τριανταφύλλου, Αρσενίδης, Μπαντής, Διπλάρης, Αναγνωστόπουλος (72' Παπαευαγγέλου), Καρατζόγλου, Καλιακούδας.

Στο λαρισινό ντέρμπι, Δωτιέας και Πυργετός μοιράσθηκαν τους βαθμούς, με το παιχνίδι να λήγει ισόπαλο 2-2.
Ο Ζαφειρίου έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους αλλά ο Δωτιέας απάντησε άμεσα με τον πρώην παίκτη του Πυργετού, Τσατσαλίδη. Η ίδια ιστορία επαναλήφθηκε στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα όπου ο Ζαφειρίου εκ νέου έβαλε μπροστά τον Πυργετό αλλά ο Κοταρέλας από το σημείο του πέναλτι στο 83' έκανε το τελικό 2-2.