Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

Ο Π.Ο.Ελασσόνας το ντέρμπι

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι ο Π.Ο.Ε πήρε το λαρισινό ντέρμπι απέναντι στον Δωτιέα Αγιάς με 1-0. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο και για της δύο ομάδες, με την ομάδα της Αγιάς να πατάει λίγο καλύτερα στο γήπεδο. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Ελασσόνας ήταν πιο απειλητική. Πίεσε τον αντίπαλο, εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που της έδωσε η αποβολή του Ριζούλη στο 50' και στο 83' χάρις σε γκολ του Φώτη Γκουντρουμπή, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης. Την άλλη Κυριακή ένα ακόμη ντέρμπι σε δύο ομάδες του νομού Λάρισας.
ΠΟΕ εναντίον Πυργετού στην έδρα του δεύτερου.

Π.Ο.Ελασσόνας (Φώλλας) :
Νούσιας, Γκουντρουμπής Λ, Κρίτσας, Στάθης (90' Σισμανίδης), Κουμπούρας, Φλώρος, Μουρατίδης, Καραγκούνης (46' Θανάσης), Γκουντρουμπής Φ, Τόλιος (80' Παπαποστόλου), Σκλάβος.

Δωτιέας Αγιάς (Μάγγος) : Καραναστάσης, Ριζούλης, Τσένος, Τσακάλι, Πολύζος, Συκιώτης, Τσατσαλίδης (64' Κουρούμαλος), Ντακούλας, Σιμούλης (75' Σιμούλης), Τζιόλας (76' Κοταρέλας), Κουβελάς

Ο Πυργετός παραχώρησε ισοπαλία στην έδρα στον Ανδρούτσο Γραβιάς , 1-1.
Εύκολο απόγευμα για τον Αμπελωνιακό που επιβλήθηκε του Αίολου Καρπενησίου με 2-0.

Πολλά τα παράπονα από την πλευρά της Ελασσόνας για τη διαιτησία του κ, Τσέτσιλα, ιδίος για την φάση του 30' για γκολ υπέρ του Π.Ο.Ε που δεν μέτρησε, υποστηρίζοντας ότι η μπάλα δεν έχει περάσει τη γραμμή του τέρματος.

Η Διοίκηση του Π.Ο.Ελασσόνας ευχαριστεί τον φίλαθλο κόσμο, που για ακόμη μία φορά έδωσε βροντερό παρόν στο γήπεδο και έδωσε ώθηση στην ομάδα ώστε να φτάσει στην κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης.